Kostel Velká nad Veličkou

Většina z vás si vybaví stejnojmennou píseň od skupiny Čechomor, ve které se zpívá že „vyzváňajů pěkně“. Skutečnost je ovšem trochu zajímavější.

Loď kostela sv. Maří Magdaleny       Oltář kostela sv. Maří Magdaleny

V květnu letošního roku jsme v kostele sv. Maří Magdalény ve Velké nad Veličkou zahájili kompletní rekonstrukci elektroinstalace, která obsahovala jednak klasickou silnoproudou elektroinstalaci, kabeláž pro nové ozvučení, přípravu pro systém zabezpečení, ale také citlivé avšak efektivní rešení nasvětlení tohoto nádherného prostoru, a v neposlední řadě dodávku a instalaci bezdrátově ovládaných číselníků.

Číselník v kostele sv. Maří Magdaleny

A nyní již ke zmíněné zvláštnosti. Tou je zařízení s andělským názvem GABRIEL-3, které společně s reproduktorem umístěným v kostelní věži nahrazuje některé ze zvonů – například umíráček, nebo zvony oznamují aktuální čas. Pokud tedy někdy do Velké nad Veličkou zavítáte a zaslechnete kostelní vyzvánění, zkuste si tipnout, zda to co slyšíte, jsou údery srdce do zvonu, nebo se vás snaží ošálit elektronika.

gabriel-3

Tento týden jsme dokončili regulaci vytápění v mateřské školce na ulici Osvoboditelů ve Zlíně, která je součástí Kolektivního domu, vybudovaného v letech 1945 – 1950 jako jeden ze dvou pokusů tzv. kolektivního bydlení v tehdejším Československu.

Níže vidíte obrazovku konfiguračního prostředí, přes které si správce objektu reguluje teploty jednotlivých místností pomocí časových rozvrhů.

Při realizaci tohoto projektu naše firma zajišťovala komplexní elektromontáž, včetně přípojky NN, rozvodů silno i slaboproudých, osvětlení venkovního i vnitřního, bleskosvodu a dalšího.

Níže si můžete z tepla vašeho domova stavbu ve 3D prohlédnout tak, jakoby jste stáli přímo před ní.

Před dvěma lety jsme vás poprvé informovali o výzvě v podobě elektroinstalace na lodi. Od té doby uplynulo mnoho vody a došlo k nespočetnému množství změn, ale již je hotovo.

V červenci roku 2015 byla na mořskou hladinu spuštěna jachta jménem Maria. Poslední detaily se ještě dolaďovaly ve slovinském přístavu Portorož, ale nyní již jachta brázdí vody středozemního moře.